plenderu

Etykiety z logotypem - charakterystyka i zastosowanie

Chcesz wyróżnić swoje produkty na tle konkurencji i sprawić, aby klienci szybciej skojarzyli je z Twoją marką? Idealnym rozwiązaniem są etykiety z logotypem, które mogą wpływać na decyzje zakupowe. Dowiedz się, czym wyróżniają się tego typu materiały reklamowe i poznaj ich najczęstsze zastosowania. Przeczytaj nasz artykuł i przeanalizuj zalety takiego znakowania. Dopasuj rozwiązanie do swoich aktualnych potrzeb i wykorzystaj je przy promocji biznesu.

Czym są etykiety z logotypem?

Pozwalają podkreślić unikalny charakter marki, by na dłużej zapisała się w świadomości odbiorców. Etykiety z logotypem to naklejki lub kartoniki, na których pojawia się nazwa oraz logo firmy. Sprawiają, że produkty stają się spójne z identyfikacją wizualną brandu. Z powodzeniem można jednak wzbogacić treść o oryginalne hasło reklamowe, podać adres strony internetowej, numer telefonu lub inne informacje handlowe.

Samoprzylepne etykiety z nadrukiem

Samoprzylepne etykiety z własnym napisem doskonale sprawdzą się w sklepach internetowych, firmach kurierskich, magazynach, hurtowniach czy biurach. Można je wykorzystać do znakowania produktów lub paczek przygotowywanych do wysyłki. Odnajdą się nie tylko w roli typowych komunikatów reklamowych z logo marki i adresem firmy. Mogą zostać wykorzystane m.in. do estetycznego zaklejania kopert czy umieszczenia komunikatów ostrzegawczych dla delikatnego towaru (wtedy na nalepce można umieścić dodatkowy napis „Ostrożnie” czy "Góra-Dół"). Innym zastosowaniem jest oznaczanie za ich pomocą różnego typu gadżetów reklamowych przygotowywanych na eventy, branżowe targi i inne akcje promocyjne.

Kartonowe etykiety z logotypem

Kolejnym rodzajem są kartonowe etykiety z logotypem. Tego typu materiały zostały zaprojektowane do szybkiego i wygodnego znakowania odzieży, obuwia oraz wszelkiego typu tekstyliów. Doskonale nadadzą się nie tylko do oznaczania kolekcji ubrań, ale także ręczników, koców, narzut, obrusów czy bieżników. Łączą funkcję identyfikującą z informacyjną i ozdobną. Na metkach można podać skład materiału, zasady dotyczące prawidłowego prania i prasowania oraz inne informacje, które ułatwią bezpieczne użytkowanie danego towaru.

Stylistykę kartoników warto dopasować do identyfikacji wizualnej marki, aby była z nią spójna. Nowoczesna drukarnia cyfrowa dba o najwyższą estetykę wykonania. Stosowane techniki pozwalają idealnie odwzorować logo producenta, uzyskać ciekawe kolory napisów czy drobnych obrazków. Gotowe etykiety z logotypem wycinane są za pomocą specjalnych wykrojników. Najczęściej mają kształt prostokątny, kwadratowy lub owalny, ale z powodzeniem można także wybrać bardziej niestandardowe formy, które podkreślą unikalny charakter danej kolekcji.

Jak etykiety z logotypem mogą wpłynąć na wizerunek Twojej marki?

Ogromna konkurencja na współczesnym rynku sprawiła, że producenci i dystrybutorzy muszą dbać nie tylko o jakość swojego towaru, ale także o zakrojoną na szeroką skalę promocję. Jesteśmy wzrokowcami, dlatego na decyzje zakupowe wielu osób wpływa estetyka opakowania. Warto sprawić, aby marka budziła pozytywne skojarzenia swoją spójną i dobrze przemyślaną identyfikacją. Etykiety z logotypem stanowią jeden z jej elementów.

Estetyczny projekt pozwala wyróżnić dany produkt. Nietypowe logo, elegancka kolorystyka, starannie dobrany krój czcionki czy zapadający w pamięć slogan reklamowy to sprawdzony przepis, aby klienci Cię zapamiętali. Na naklejce czy etykiecie kartonowej dołączonej do tekstyliów można przekazać także wyczerpujące informacje na temat oferowanego wyrobu. W ten sposób istnieje duże prawdopodobieństwo, że w przyszłości osoby zadowolone z zakupu będą poszukiwały w sklepach stacjonarnych lub internetowych produktów oferowanych właśnie przez Twoją firmę.

Profesjonalne etykiety z logotypem od drukarni Amicus

Amicus to drukarnia cyfrowa i offsetowa z bogatym doświadczeniem w branży poligraficznej oraz reklamowej. W naszej ofercie znajdziesz wysokiej jakości etykiety z logotypem, które znajdują wiele zastosowań w sektorze tekstylnym. Najlepsze materiały i rozbudowany park maszynowy pozwalają nam realizować nawet najbardziej niestandardowe projekty. Masz pytania? Zapraszamy do kontaktu – specjalnie dla Twojej firmy przygotujemy indywidualną ofertę!

  • Oceń ten artykuł
    (0 głosów)
  • Dział: Blog

Skomentuj

Powrót na górę

Nasi Partnerzy