plenderu

Jak drukowane są zawieszki odzieżowe?

Pozwalają zamieścić wiele informacji przydatnych dla konsumenta, a jednocześnie mogą stanowić doskonałe wsparcie reklamy i budowy spójnej identyfikacji wizualnej marki. Zawieszki odzieżowe umożliwiają szybkie i wygodne znakowanie ubrań oraz dodatków. Jak są drukowane? Poznaj funkcje i zastosowania przewieszek oraz dowiedz się, jakie dane możesz na nich umieścić. Przeczytaj i przekonaj się, że naprawdę warto w nie zainwestować.

Jakie funkcje pełnią zawieszki odzieżowe?

Metki w formie zawieszek odzieżowych wykorzystują producenci oraz dystrybutorzy tekstyliów (hurtownie, sklepy i butiki stacjonarne oraz internetowe). Pozwalają umieścić w jednym miejscu wiele cennych wiadomości, które pomagają klientom podjąć decyzję zakupową. Najczęściej informują o materiale, z którego jest uszyta garderoba (skład tkaniny), rozmiarze i prawidłowej pielęgnacji (maksymalna temperatura prania i prasowania, sposoby suszenia itp.). Dodatkowo sprzedawcy mogą nanosić na nie ceny. Są prawdziwą kopalnią wiedzy, dlatego osoby przeglądające sklepowe wieszaki to na metki spoglądają w pierwszej kolejności.

Na przewieszce znajduje się także logo, co sprawia, że stanowi ona jedną z wizytówek marki. Oryginalny projekt i najwyższa staranność wykonania pozwalają kreować identyfikację danego brandu i podkreślać jego prestiż. Mogą zostać naniesione na tradycyjny karton lub tworzywo sztuczne bądź mieć postać taśmy, wszywki czy żakardowej etykietki. Estetyczne zawieszki odzieżowe stają się dodatkową ozdobą, która może przesądzić o zakupie.

Jakie informacje powinny znaleźć się na zawieszkach odzieżowych?

Branża tekstylna dopasowuje się do obowiązujących przepisów i zaleceń (m.in. Rozporządzenia Rady Ministrów z 6 kwietnia 2004 roku w sprawie dodatkowych wymagań dotyczących bezpieczeństwa i znakowania produktów). Zawieszki odzieżowe muszą być wiarygodnym źródłem informacji dla konsumenta.

Zaleca się, aby na metkach znalazły się następujące dane:

  • nazwa producenta i rodzaj produktu,

  • rozmiar ubrania,

  • logo,

  • sposób prawidłowej konserwacji.

Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby podstawowe informacje nieco urozmaicić i wykorzystać kartonowe zawieszki na dodatkowe przekazy. Druk cyfrowy sprawia, że drukarnia może zrealizować także niestandardowe pomysły. Nakład zamówienia można podzielić i dodawać na poszczególnych partiach nieco inne napisy. Chcesz zwrócić uwagę użytkowników, sprawić, że na pewno zapamiętają Twoją markę? Umieść na metce oryginalne hasło reklamowe, krótki wierszyk czy życzenia dla klienta. Sklepy online mogą wydrukować również adres swojej strony internetowej i podziękowanie za dokonanie zakupu.

Dobierz formę dopasowaną do swojego asortymentu

Tradycyjne przewieszki odzieżowe to kartoniki w kształcie prostokątów lub z lekko zaokrąglonymi rogami. W branży tekstylnej dużą popularnością cieszą się także tzw. euro zawieszki, które mają otwór przeznaczony na sznureczek. W ten sposób zyskasz bardziej dekoracyjne etykietki, które świetnie podkreślą elegancki charakter oferowanych ubrań. Druk może zostać naniesiony jednostronnie lub dwustronnie – wtedy otrzymujesz większą powierzchnię reklamową, którą możesz ciekawie wykorzystać, aby podkreślić unikalny charakter swojej marki.

Zawieszki odzieżowe – uszlachetnienia

Tekstylia z zawieszkami odzieżowymi są przewożone i wielokrotnie przekładane, zanim trafią na sklepowe wieszaki. Z tego powodu warto zadbać, aby były wykonane na trwałym podłożu odpornym na zadrapania i uszkodzenia mechaniczne. Najlepszy będzie grupy karton, który dodatkowo zostanie zabezpieczony za pomocą laminowania. Druk może zostać pokryty folią matową lub błyszczącą, która doda przewieszkom bardziej eleganckiego charakteru.

Drukarnia cyfrowa Amicus – zamów profesjonalne zawieszki odzieżowe

Poznałeś zalety i zastosowanie zawieszek odzieżowych. Poszukujesz sprawdzonego producenta? Amicus to drukarnia cyfrowa i offsetowa, która ma wieloletnie doświadczenie w swoim fachu. Wykonujemy przewieszki jednostronne i dwustronne – dopasowane do potrzeb klienta. Wystarczy, że dobierzesz rodzaj metki oraz wielkość nakładu i prześlesz gotowy plik, a my zajmiemy się realizacją Twojego pomysłu. Wypróbuj nasze usługi i zyskaj wysokiej klasy etykiety na oferowane kolekcje ubrań.

  • Oceń ten artykuł
    (0 głosów)
  • Dział: Blog

Skomentuj

Powrót na górę

Nasi Partnerzy