plenderu

Kalendarz trójdzielny dopasowany do Twoich potrzeb

Stanowią popularny materiał reklamowy, który wieszany jest w biurach oraz rozdawany stałym klientom. Kalendarze trójdzielne składają się z trzech bloczków, są przejrzyste i efektowne, dlatego cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Jak jednak dopasować je do swoich potrzeb? Dowiedz się, na co zwrócić uwagę, gdy zlecasz druk kalendarza. Przeczytaj i przygotuj materiały, które pozwolą Twojej marce wyróżnić się na tle konkurencji.

Kalendarz trójdzielny – co to jest?

Są to duże kompozycje, które powstają z trzech części. Aktualny miesiąc znajduje się na środkowej, najwyżej poprzedni, a na dole następny. Gdy minie 30 lub 31 dni, wystarczy zerwać kartki ze wszystkich elementów, aby zachować pierwotny układ. Taki rozkład doskonale sprawdza się w każdym biurze, bo pozwala rozplanować pracę w kolejnych tygodniach oraz mieć wgląd w zaległe zadania do rozliczenia. Kalendarz trójdzielny daje duże pole do popisu projektantom, bo zapewnia dużą powierzchnię do zapełnienia zdjęciami i innymi motywami graficznymi.

Jak wybrać idealny kalendarz trójdzielny?

Chcesz zaskoczyć swoich kontrahentów wyjątkowym gadżetem? Kalendarze trójdzielne to dobry pomysł. Chętnie wieszane są w gabinetach pracowników i menadżerów, na recepcjach, w salach szkoleniowych oraz w prywatnych domach. Ten materiał promocyjny nie trafi do kosza! Jednocześnie drukarnia cyfrowa wykazuje się dużą elastycznością i realizuje nie tylko standardowe projekty, ale także wersje eko podkreślające troskę marki o dobro planety czy efektowne dzieła z pięknymi uszlachetnieniami.

Dobierz odpowiednie wymiary

Gdy chcesz zlecić druk kalendarzy ściennych, w pierwszej kolejności określ format, którego potrzebujesz. Konstrukcje trójdzielne powinny być nieco większe, aby były dobrze widoczne na ścianie. Najpopularniejszy jest rozmiar 800 x 315 mm oraz 680 x 315 mm, ale bez problemu możesz zamówić także mniej standardowe formaty. Pod uwagę warto wziąć nie tylko gotowy materiał, ale także rozmiary plecków i główki, które razem tworzą całość.

Starannie rozplanuj kalendaria

Profesjonalnie wykonany model trójdzielny powinien być przede wszystkim estetyczny. Nie może zawierać drobnych błędów czy nieścisłości. Dostępnych jest wiele różnych wzorów kalendariów, więc możesz dopasować je do swoich aktualnych potrzeb. Podstawą jest numeracja tygodni, imieniny i najważniejsze święta. Przedsiębiorstwa działające na arenie międzynarodowej mogą rozpisać kluczowe uroczystości świętowane w UE czy zastosować wielojęzyczność.

Warto także dopasować dodatkowe zapisy do swojej branży. Restauracja może zaznaczyć np. Światowy Dzień Pizzy, Międzynarodowy Dzień Frytek i inne okazje związane z kulinariami, aby później wprowadzić w tych terminach specjalne promocje na konkretne dania. Tak przygotowane kalendarze trójdzielne będą unikalne i na pewno zaintrygują odbiorców.

Wykończenie główki i plecków

Główka kalendarza pełni funkcję ozdoby i elementu przyciągającego uwagę, dlatego warto wybrać ekskluzywne wykończenie. Sprawdzonym pomysłem na druk jest kaszerowanie, czyli oklejenie na grubszej tekturze litej, by zyskać dekoracyjną wypukłość. Całość można laminować folią matową, satynową lub błyszczącą. Chcesz zyskać jeszcze bardziej luksusowy efekt? Zamów dodanie lakieru punktowego na matowej folii.

Podstawową opcją jest płaska główka. Można ją jednak podkreślić za pomocą laminowania. Zależy Ci na bardziej budżetowym rozwiązaniu? Wybierz kalendarz trójdzielny mający plecki i główkę wydrukowane na jednej części.

Plecki powinny być wykonane na grubym kartonie, który jest odpowiednio sztywny i stabilny. Można je również spersonalizować. Drukarnia może tutaj nanieść dane kontaktowe firmy i adres strony internetowej, dodatkowe zdjęcia lub treści (np. krótką historię marki czy opis podstawowych usług). Trzeba zadbać także o okienko (gumkowe jest trwalsze), otwór do zawieszania oraz wzmocnienia.

Druk kalendarzy ściennych z firmą Amicus

Amicus to profesjonalna drukarnia cyfrowa i offsetowa z bogatym doświadczeniem w branży poligraficznej oraz reklamowej. Polecamy druk trójdzielnych kalendarzy ściennych dopasowanych do indywidualnych potrzeb. Masz pytania? Zapraszamy do kontaktu – specjalnie dla Ciebie dobierzemy ofertę w atrakcyjnej cenie i dokonamy wyceny wybranego nakładu.

  • Oceń ten artykuł
    (0 głosów)
  • Dział: Blog

Skomentuj

Powrót na górę

Nasi Partnerzy