plenderu

Podkładki tekturowe w przemyśle spożywczym

Jak bezpiecznie i łatwo przenosić torty czy inne wyroby cukiernicze np. z lokalu do domu? Do tego zadania zdecydowanie najlepsze są podkładki tekturowe pod ciasto! Lekkie, łatwe w składaniu, odporne na wilgoć, tłuszcz i wiele innych negatywnych czynników tekturki mają szereg zalet – zarówno jako pojemniki, jak i nośniki reklamy, bo można na ich powierzchni wykonać nadruk np. z nazwą i logo firmy. Zastanawiasz się, czy zainwestować w nie do swojej cukierni? Poniżej prezentujemy wszystko, co warto o nich wiedzieć. Zachęcamy do czytania!

Podkładki tekturowe - cukiernictwo i nie tylko

Opakowania z tektury są najszerzej wykorzystywane w cukiernictwie. To dzięki nim można przenieść najróżniejsze wyroby cukiernicze – bezpiecznie – z jednego punktu do drugiego. Idealnie nadają się np. na ciasta suche, z bitą śmietaną oraz wszelkie torty. Jednak poza tym – mogą być z powodzeniem używane także w pozostałych działach branży spożywczej, w tym piekarniczej.

Do najważniejszych cech opisywanych produktów należy fakt, że umożliwiają stworzenie sztywnej konstrukcji, w której bezpiecznie przenosi się nawet najdelikatniejsze wyroby. Co więcej, da się je łączyć, np. wsuwając jedną podkładkę tekturową w drugą. To pozwala nie tylko nieco zwiększyć jej powierzchnię, ale i osłonić „wylot”, bez stosowania tradycyjnego pudełka. Czemu to ważne? Z jednej strony – nie trzeba martwić się, że w czasie transportu ciasto wypadnie z opakowania np. przy przewozie samochodem. Z drugiej – w przypadku wypieków o mniej stabilnej budowie, np. tortów z kremem, wyciąganie ich z góry może wiązać się ze zniszczeniem całego efektu. Natomiast dzięki odsłonięciu z jednej strony, bezpiecznie wyjmie się je, wsuwając wygodnie łopatkę pod spód.

Wytrzymałe i praktyczne podkładki tekturowe

Omawiając tekturki pod ciasto, nie sposób nie wspomnieć o ich wytrzymałości. Odpowiedniej jakości tektura jest w stanie oprzeć się działaniu wilgoci i tłuszczu, które często znajdują się w wyrobach cukierniczych. Nie przesiąkają nimi (przynajmniej nie w krótkim czasie), nie rozmiękają, a to oznacza, że nie rozpadają się pod ich wpływem. Stąd też podkładka tekturowa spożywcza stanowi jedno z najlepszych rozwiązań do transportu wypieków i produktów cukierniczych, znacznie przewyższając np. plastikowe odpowiedniki. Dlaczego?

Bo oprócz tego, że są wytrzymałe, to zajmują niewiele miejsca. Rozłożone są praktycznie tylko wąskim arkuszem tektury. Dzięki temu można je przechowywać w dużej ilości np. tuż pod ladą. Złożenie ich to kwestia dosłownie kilku sekund. Odpowiednie nacięcia i wpusty są intuicyjne, więc każdy łatwo poradzi sobie z przygotowaniem takiego pudełka.

Podkładki tekturowe - bezpieczeństwo i ekologia

Zdecydowanie najważniejsza cecha, jaką charakteryzuje się podkładka tekturowa cukiernicza, w szczególności w porównaniu z jej plastikowym odpowiednikiem, to najwyższe bezpieczeństwo kontaktu z pożywieniem. Mimo że wykonane z tworzywa opakowania najczęściej są z materiałów uznawanych za bezpieczne, to w przypadku papieru ma się pewność, że tak jest faktycznie. Karton nie wydziela żadnych szkodliwych związków, w szczególności w kontakcie z kwaśnymi składnikami jak np. soki, którymi nasączane są ciasta, czy tłuszczami.

Z drugiej strony – warto zwrócić uwagę na aspekt ekologiczny. Tekturki pod ciasto są wykonane z materiału odnawialnego, jaki dodatkowo łatwo poddaje się recyklingowi. Tym samym, zaopatrując się w nie, działa się poniekąd na rzecz środowiska.

Tani i łatwy sposób na pakowanie ciast na wynos

Na koniec należy wspomnieć o aspekcie ekonomicznym – podkładka tekturowa cukiernicza to tanie rozwiązanie. Jednocześnie gwarantuje wysoką jakość. Warto jednak znaleźć odpowiednią firmę, która oferuje druk opakowań cukierniczych. Jako producent tego typu artykułów, jesteśmy w stanie zapewnić naszym Klientom dużą ilość takich podkładek w atrakcyjnej cenie. Warto przy tym pamiętać, że są one nie tylko pojemnikiem na ciasto. Korzystając z usług dostępnych w drukarni Amicus, masz pewność, że na wybranej ściance pojawi się Twoje logo, dzięki czemu każdy będzie wiedział, skąd wziął się dany wypiek. Masz pytania? Zajrzyj na naszą stronę już teraz!

  • Oceń ten artykuł
    (0 głosów)
  • Dział: Blog

Skomentuj

Powrót na górę

Nasi Partnerzy