plenderu

Notes firmowy – idealny sposób na reklamę

Poszukujesz pomysłu na praktyczny firmowy gadżet, który można wykorzystywać na co dzień w biurze oraz rozdawać jako upominek reklamowy klientom, kontrahentom czy uczestnikom organizowanego akurat wydarzenia? W tej roli świetnie sprawdzi się druk notesów. Dowiedz się, dlaczego warto je zamówić, jak wybrać odpowiedni rodzaj, stworzyć ciekawy projekt i wykorzystać gotowe materiały w praktyce. Zapraszamy do lektury naszego artykułu!

Zalety notesów firmowych

Wiele przedsiębiorstw decyduje się na druk materiałów reklamowych, aby zyskać przydatne drobiazgi, które staną się dobrym wsparciem promocji marki. Tradycyjne ulotki i broszurki warto wzbogacić o personalizowane notesy. Doskonale sprawdzą się do robienia ręcznych notatek podczas służbowych spotkań czy negocjacji. Można w nich zapisywać zadania do wykonania, polecania, ważne terminy, numery telefonów do klientów oraz wiele innych danych, które są potrzebne w codziennej pracy.

Na okładce można zamieścić nie tylko logo firmy, ale także jej dane teleadresowe czy nawet chwytliwe hasło reklamowe. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby w swój projekt wkomponować strony ze zdjęciami oferowanych produktów, krótkim opisem aktualnej oferty lub innymi ważnymi informacjami. Druk cyfrowy notesów daje naprawdę duże możliwości – wszystko zależy jedynie od pomysłu na wykorzystanie dodatkowej powierzchni reklamowej do własnych celów.

Jak stworzyć idealne notesy personalizowane?

Pierwszą decyzją, podczas przygotowywania projektu, jest wybór formatu. Drukarnia cyfrowa najczęściej oferuje 3 podstawowe warianty:

  • A4 – duże notesy, które dobrze sprawdzą się przede wszystkim do wykonywania służbowych notatek oraz do innych wewnętrznych zastosowań w biurze,
  • A5 – materiały piśmiennicze o wielkości zeszytu szkolnego; zapewniają dużo miejsca do zapisków, a jednocześnie są poręczne, bo zmieszczą się w damskiej torebce czy służbowej teczce,
  • A6 – niewielkie notesiki, które są idealne w terenie.

Kolejną decyzją jest forma, którą przybiorą gotowe terminarze. Najczęściej wybierany jest druk notesów:

  • klejonych – kartki łączy się na dłuższym lub krótszym boku, tworząc konstrukcję przypominającą książkę,
  • spiralowanych – do połączenia pojedynczych arkuszy papieru wykorzystuje się metalowe spirale w różnych kolorach (najpopularniejsze są białe, ale z powodzeniem można zamówić także odcień czarny czy złoty); taka budowa ułatwia przewracanie stron i szybkie odszukanie potrzebnych akurat zapisków; bloczek jest elegancki i bez obaw można wyrywać z niego kartki i np. przekazać klientowi nr telefonu.

Okładka każdego notesu firmowego powinna być wykonana z materiału, który dobrze chroni zawartość przed pogięciem się i zniszczeniem. Idealny jest papier o gramaturze od 170 do 300 gram. Możesz wybrać także skórę, aby materiały reklamowe prezentowały się bardziej prestiżowo.

Zawsze pamiętaj, by projekt wpisywał się w identyfikację wizualną Twojej marki. Zachowaj kolorystykę, która współgra z logo oraz odpowiednie czcionki. Zadbaj o prawidłowe rozłożenie danych adresowych, napisów i ewentualnych grafik.

Jak wykorzystać firmowe notesy?

Gadżety reklamowe to przedmioty, które są przydatne na co dzień. Druk notesów cieszy się ogromnym zainteresowaniem, bo podręczne terminarze do zapisków nie są przez nikogo wyrzucone do kosza.

Możesz je wyłożyć w sali konferencyjnej, recepcji czy szafie z materiałami piśmienniczymi dla pracowników. Świetnie sprawdzą się także do paczek powitalnych, upominków mikołajkowych czy świątecznych. Często są rozdawane podczas firmowych szkoleń, konferencji, sympozjów i innych spotkań. Personalizowane notesy to uniwersalne materiały reklamowe, które są również wręczane stałym klientom i kontrahentom, wykładane na stoiskach podczas branżowych targów bądź eventów.

Druk notesów – poznaj ofertę AMICUS

Chcesz zamówić druk notesów? Usługa ta stanowi jedną z naszych specjalności. W drukarni AMICUS wykorzystujemy wysokonakładowy druk offsetowy oraz cyfrowy. Przygotowujemy projekty i zajmujemy się ich kompleksową realizacją. Polecamy terminarze klejone w formacie A4, A5 i A6, w kolorze oraz wersji czarno-białej (25, 50 lub 100 kartek), na papierze offset 80 g. Sprawdź!

  • Oceń ten artykuł
    (0 głosów)
  • Dział: Blog

Skomentuj

Powrót na górę

Nasi Partnerzy