plenderu

Techniki druku - rodzaje i metody drukowania

Kolorowe kalendarze, wizytówki, papierowe torby reklamowe, ulotki - wszystkie te produkty łączą dwie rzeczy. Po pierwsze mają wspierać sprzedaż, po drugie zostały wykonane w drukarni. Korzystając z usług poligraficznych, zawsze stajesz przed dylematem - wybrać offset, czy druk cyfrowy? W artykule podpowiadamy, które techniki drukarskie sprawdzą się przy konkretnym zamówieniu, czym się różnią i jak przekładają się na koszty. Sprawdź, jakie są plusy i minusy poszczególnych metod druku.

Podstawowy podział przyjmuje 2 kategorie technik poligraficznych. Wyróżniamy drukowanie:

  • cyfrowe,
  • offsetowe.

Druk cyfrowy

Jeżeli chodzi o druk cyfrowy, to należy on do metod, które nie wymagają nośników pośrednich, w tym formy drukarskiej. Treści graficzne nanoszone są wprost z pliku, co pozwala zredukować czas realizacji. Główną zaletą jest szybkość wykonania, możliwość personalizacji każdego egzemplarza wydruku i uruchomienie zlecenia nawet dla 1 sztuki. Ten sposób drukowania staje się nieopłacalny przy dużych nakładach.

Druk offsetowy

W drugiej z technik drukarskich koszty ulegają redukcji wraz ze wzrostem nakładu drukowania. Pozwala to na wysoką jakość wydruku i korzystanie z szerokiej gamy materiałów drukarskich. 

Metody drukowania

 

Offset

Cyfrowy

Podłoże

Papier, plastik.

Papier, metale,  tkaniny, tworzywa syntetyczne, cienkie podłoże

Ilość

Średnie i duże, przemysłowe.

Możliwy od kilku sztuk.

Koszt

Ekonomiczny.

Niski przy małej ilości.

Zalety

Doskonała jakość

 

Brak minimalnej ilości wydruku.

Krótki czas oczekiwania, niemal natychmiast.

Dopasowanie do indywidualnych potrzeb.

Nieograniczone zmienne dla każdej pozycji wydruku: numery seryjne, szeregowe kody kreskowe.

Pełna personalizacja: różnicowanie obrazu.

Brak ograniczeń dla gamy kolorystycznej bez dodatkowych kosztów.

Zastosowanie

Masowe materiały produkcyjne, opakowaniowe, reklamowe

Do małych nakładów materiałów reklamowych, ulotek, wizytówek, plakatów, zaproszeń, raportów, materiałów konferencyjnych.

 

Jak widać z powyższego zestawiania, decyzja o drukowaniu zależy od wielu czynników. Firmy poligraficzne chętnie doradzą najlepsze rozwiązanie. 

Solidny partner

Dysponujemy nowoczesnymi maszynami renomowanych marek oraz sprawdzonymi, wyselekcjonowanymi farbami o wysokich walorach wizualnych i użytkowych. Pozwalają one na uzyskanie atrakcyjnego i trwałego efektu kolorystycznego druku oraz wierne odwzorowanie detali obrazów graficznych. 

Powstają dzięki temu wydruki o dużej rozdzielczości, kontraście i nasyceniu barwnym, precyzyjnie oddające szczegóły kształtów, czcionek i palety kolorów z projektu. 

Pracujemy dla firm i wydawnictw. Powierzając nam realizację dowolnego zlecenia, otrzymasz fotorealistyczny efekt przy korzystnych warunkach umowy. Zakres naszych usług obejmuje:

  • druk offsetowy i cyfrowy na różnych typach podłoża i materiałów,
  • wydruki w zróżnicowanych formatach – od wizytówek po dowolny kształt kartonika, owijki czy też woblera,
  • zamówienia pojedyncze i masowe.

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą druku cyfrowego i offsetowego.

  • Oceń ten artykuł
    (1 głos)
  • Dział: Blog

Skomentuj

Powrót na górę

Nasi Partnerzy