plenderu

Metki kartonowe z dziurką - rodzaje i zastosowania

Pozwalają estetycznie wyeksponować towar w sklepach. Mogą pełnić funkcję informacyjną oraz reklamową. Metki kartonowe z dziurką swoim charakterystycznym kształtem przypominają niewielki wieszak, który bardzo łatwo można umieścić na metalowym stelażu. Poznaj ich rodzaje oraz zastosowania i dowiedz się, jak skutecznie wykorzystać je w swoim biznesie. Zapraszamy do lektury!

Etykiety kartonowe – co warto o nich wiedzieć?

Estetycznie zadrukowane etykiety kartonowe bywają określane także jako przywieszki tekturowe z otworem. Świetnie sprawdzają się w handlu, gdzie ergonomia ma szczególne znaczenie. Można na nie nanieść firmowe logo i nazwę produktu oraz krótkie hasło reklamowe, aby skutecznie wspierały budowę profesjonalnego wizerunku marki. Tak wyeksponowane wyroby nabierają bardziej eleganckiego charakteru.

Metki tekturowe – rodzaje

Niewielkie metki tekturowe z dziurką mogą być drukowane jednostronnie (wtedy czysta część może być wykorzystana np. na dołączenie instrukcji obsługi produktu) lub dwustronnie.

Dzieli się je ze względu na kształty. Najpopularniejsze są:

 • prostokątne z prostymi rogami (sztancowane),
 • prostokątne z zaokrąglonymi rogami,
 • w kształcie koła,
 • owalne.

Potrzebujesz bardziej unikalnych etykiet, które będą idealnie dopasowane do Twojej kolekcji ubrań lub innych towarów? Metki na zamówienie wykonywane są za pomocą wykrojników przygotowanych specjalnie pod projekt stworzony przez konkretnego klienta drukarni. Mogą mieć dowolne kształty oraz rozmiary – świetnie podkreślą unikalny charakter Twoich produktów i staną się elementem spójnej strategii marketingowej.

Poszczególne zawieszki kartonowe mogą mieć euro dziurkę umiejscowioną w dowolnym punkcie, która pozwala je wygodnie zamocować na finalnym wyrobie. Jej standardowa średnica wynosi 4 mm, ale istnieje możliwość doboru innych wymiarów.

Nadruki wykonuje się na szerokiej gamie surowców dopasowanych do indywidualnych potrzeb. Najczęściej wykorzystuje się:

 • kartony barwione w masie,
 • papiery offsetowe,
 • papiery kredowe,
 • kartony makulaturowe eko.

Uszlachetnienia i dodatkowe efekty

Standardowe metki kartonowe często zyskują bardziej efektowny charakter dzięki zastosowaniu licznych uszlachetnień. Odbiorcy mogą zamówić m.in.:

 • folię przezroczystą (matową, błyszczącą) – tektura zostaje usztywniona i zyskuje wyższą odporność na niekorzystne działanie czynników zewnętrznych,
 • folię soft touch – powstaje efekt aksamitu, powierzchnia zawieszki przypomina w dotyku skórkę brzoskwini,
 • wybłyszczenia – wybrane elementy pokrywane są lakierem UV,
 • folię metaliczną – fragmenty mogą zyskać srebrny lub złoty odcień,
 • perforację – powstają mikronacięcia ułatwiające odrywanie kartonu wzdłuż konkretnej linii.

Metki odzieżowe – skuteczna informacja i reklama

Estetyczne przywieszki tekturowe z otworem bardzo często wykorzystywane są w branży tekstylnej. Metki odzieżowe zwykle przygotowuje się na kartonie o gramaturze 170 g/m2, ale istnieje możliwość dobrania surowców o innych grubościach. Na zawieszkach najczęściej umieszcza się logo marki, dane producenta, rozmiar odzieży i skład materiału. Wiele firm wykorzystuje je również do poinformowania klientów o prawidłowym sposobie pielęgnacji tkaniny (zalecenia dotyczące prania, suszenia, prasowania).

Inne zastosowania etykiet tekturowych

Stylowe etykiety tekturowe zabezpieczone folią są odporne na uszkodzenia, dlatego z powodzeniem można je zastosować do produktów narażonych na deszcz czy wiatr (np. materiałów sprzedawanych na składach budowlanych). Często wykorzystuje się je do oznaczania gatunków roślin w ogrodach botanicznych, sklepach ogrodniczych oraz szkółkach leśnych.

Podsumowanie

Chcesz nabyć wysokiej jakości metki kartonowe z dziurką? W drukarni AMICUS wykonujemy euro etykiety z otworem na sznureczek. Możesz wybrać druk jednostronny lub dwustronny oraz zamówić uszlachetnienia – stosujemy folię aksamitną, matową oraz błyszczącą. Poznaj szczegóły naszej oferty i dopasuj projekt do swoich potrzeb.

 • Oceń ten artykuł
  (0 głosów)
 • Dział: Blog

Skomentuj

Powrót na górę

Nasi Partnerzy