plenderu

Druk notesów - jak przygotować projekt?

Wielu pracowników robi ręczne notatki podczas spotkań z przełożonymi lub klientami, wewnętrznych szkoleń, tzw. burzy mózgów czy wykonywania codziennych obowiązków. Zamawiając materiały biurowe, warto zadbać o praktyczne notatniki. Doskonałym rozwiązaniem będzie druk notesów personalizowanych, które dobrze wpiszą się w identyfikację wizualną marki, wspomogą jej promocję i mogą stać się ciekawym gadżetem reklamowym. Przeczytaj nasz poradnik i dowiedz się, jak przygotować idealny projekt terminarzy!

Notesy personalizowane - dlaczego warto je zamówić?

Eleganckie notesy personalizowane to połączenie użyteczności z ciekawym wzornictwem. Tego typu bloczki to funkcjonalny drobiazg, który jest przydatny w każdym biurze. Zespół może je wykorzystać do zapisywania zadań do wykonania, terminów spotkań lub innych ważnych informacji. Doskonale sprawdzą się jako praktyczny upominek reklamowy dla klientów i kontrahentów. Można je rozdawać podczas biznesowych spotkań, szkoleń i konferencji, w czasie branżowych targów czy eventów. Notes z własną okładką pozwala sprytnie przemycić dane firmy oraz treści promocyjne.

Notes firmowy - klejony czy ze spiralą?

Pierwszym krokiem jest wybór formy, którą przybierze notes firmowy. Najpopularniejsze są modele:

 • klejone - przypominają tradycyjny zeszyt szkolny, mogą mieć dowolną liczbę kartek połączonych po krótszym lub dłuższym boku,
 • spiralowane - kartki złączone są za pomocą metalowej spirali (np. w białym, czarnym, żółtym czy złotym kolorze), prezentują się elegancko, bardzo łatwo jest w nich przekładać strony i odnajdywać potrzebne akurat zapiski. Z bloczku można bez obaw wyrwać kartkę (np. aby komuś przekazać zapisany adres, numer telefonu lub inne dane).

Notes z własną okładką - zadbaj o estetykę i funkcjonalność

Zwróć uwagę, że notes z własną okładką ma stanowić wizytówkę firmy, dlatego powinien być odpowiednio przygotowany. Projekt nie może być chaotyczny i przypadkowy - musi wpisywać się w ogólną identyfikację marki. Ważna jest kolorystyka, dobór rodzaju i wielkości czcionek, odpowiednie wyeksponowanie logo oraz innych elementów. Jako upominek reklamowy doskonale sprawdzi się notes w skórzanej okładce. Taki gadżet prezentuje się bardzo prestiżowo, jest odporny na zagięcia i inne przypadkowe uszkodzenia.

Równie istotna jest zawartość terminarza. Format, rodzaj papieru, liczba stron czy uszlachetnienia w dużym stopniu wpływają nie tylko na wygląd, ale i funkcjonalność. Ciekawy efekt zyskasz, wybierając lakier wybiórczy, który trafi na matowe powierzchnie.

Notatnik do wydrukowania - projekt krok po kroku

Chcesz przygotować unikalny notatnik do wydrukowania? Pamiętaj, że projekt, który trafia do drukarni, powinien spełniać pewne wymogi formalne. Odpowiednia specyfikacja techniczna znacznie ułatwi i przyspieszy wykonanie gotowych materiałów.

Zwróć uwagę, aby:

 • z każdej strony zachować spady minimum 1,5 mm,
 • rozdzielczość wyniosła co najmniej 350 DPI,
 • czcionki były nie mniejsze niż 7 punktów,
 • każdy tekst zamienić na krzywy,
 • kratka lub linie (gdy chcesz ich użyć w swoich notesach) były stworzone z jednego z kolorów z palety CMYK,
 • grubość linii wyniosła nie mniej niż 0,05 mm przy nafarbieniu 100%, 0,12 mm przy 35% lub 0,2 mm przy 20%,
 • nafarbienie koloru linii było nie mniejsze niż 7%.

Bloczki możesz wykonać w różnych formatach. Duże - A4 sprawdzą się przede wszystkim na wewnętrzne zapiski firmy. A5 i A6 są bardziej poręczne w terenie. Okładkę najlepiej wykonać z papieru kredowego o gramaturze od 170 do 300 gram. Chcesz, aby kartki wyrwane z firmowego notesu pasowały do standardowego segregatora? Zamów dodatkowe dziurkowanie.

Podsumowanie

Oferujemy druk notesów w technologii cyfrowej (środek offset) w dowolnych nakładach wybranych przez klienta. Możesz zdecydować się na wersję kolorową lub czarno-białą. Bloczki mogą mieć 25, 50 lub 100 kartek sklejonych po krótkim bądź długim boku. Nie wiesz, jak wykonać dobry projekt notatnika do wydrukowania? Nasi specjaliści mają bogate doświadczenie w tym zakresie. Zapraszamy do kontaktu - chętnie przygotujemy wzory, które idealnie wpiszą się w indywidualne oczekiwania Twojej firmy!

 • Oceń ten artykuł
  (0 głosów)
 • Dział: Blog

Skomentuj

Powrót na górę

Nasi Partnerzy