plenderu

Kalendarz firmowy na 2021 rok - idealny prezent dla klientów

Zastanawiasz się, jak skutecznie wypromować firmę? Szukasz gadżetów, które sprawdzą się w roli praktycznych podarunków dla kontrahentów? Jeśli tak, sięgnij po kalendarze firmowe! Z poniższego wpisu dowiesz się, dlaczego warto zainwestować w tego rodzaju nośniki reklamowe. Doradzamy też, jak zaprojektować kalendarz firmowy na nadchodzący 2021 rok, by przyciągał uwagę i kreował pozytywny wizerunek przedsiębiorstwa przez 365 dni. Zapraszamy do lektury!

Książkowy, ścienny, biurkowy… który kalendarz wybrać?

Zanim terminarze trafią do rąk Twoich klientów, musisz zastanowić się nad kilkoma istotnymi kwestiami. W pierwszej kolejności zdecyduj, jak mają wyglądać. Za najbardziej popularne od lat uchodzą ścienne kalendarze firmowe, które są przeznaczone do zawieszenia na ścianie. Duży format pozwala na umieszczenie na nich zdjęć, treści reklamowych, a nawet oferty produktowej. Pamiętaj jednak, że całość musi być ciekawa i zrozumiała w odbiorze.

Jeśli prowadzisz działalność w sektorze finansowym, produkt możesz wzbogacić np. o ciekawe wskazówki z zakresu zarządzania budżetem. Jeżeli jesteś właścicielem firmy fotograficznej, kalendarz firmowy obowiązkowo powinien zawierać wykonane przez Ciebie fotografie.

Pozostałe rodzaje terminarzy, które sprawdzą się w formie prezentu dla klientów to:

  • książkowe - odznaczają się szykiem i elegancją; sprawdzą się do zapisywania ważnych dat, sporządzania obszernych notatek, a nawet do rozplanowania całego roku,
  • biurkowe - występujące głównie w postaci tzw. piramidek pozwalających pamiętać o bieżących spotkaniach i zadaniach do zrealizowania,
  • listkowe - przypominające na pierwszy rzut oka wizytówkę; dzięki kompaktowemu rozmiarowi są funkcjonalne, świetnie sprawdzając się np. w trakcie podróży,
  • kieszonkowe - stanowiące nieodzowną pomoc w porządkowaniu codziennych spraw; dzięki małemu formatowi można je mieć zawsze przy sobie, gdyż bez trudu zmieszczą się torebce, teczce czy w kieszeni.

Na co zwrócić uwagę, przygotowując projekt kalendarza firmowego?

Zanim zlecisz druk kalendarzy, musisz przygotować ich projekt. Przy tworzeniu koncepcji terminarzy weź pod uwagę fakt, do jakiej grupy docelowej mają być skierowane. Ustal też, jaką funkcję powinny spełniać gadżety. Czy mają stanowić wsparcie kampanii marketingowej? Czy może chcesz je wykorzystać do wzmocnienia pozytywnego wizerunku przedsiębiorstwa?

Jeśli zależy Ci na wypromowaniu biznesu, sięgnij po produkty o dużym formacie. Pozwolą Ci one na umieszczenie grafik, haseł reklamowych itp. Jeżeli kalendarz firmowy na 2021 rok ma być prestiżowym upominkiem dla kontrahenta, zadbaj o elegancki efekt wizualny. Solidnie wykończona, skórzana okładka oraz dokładnie zszyte strony sprawią, że w oczach klienta staniesz się rzetelnym i godnym zaufania partnerem. W przyciągnięciu uwagi odbiorcy pomogą Ci też uszlachetnienia w formie lakieru wybiórczego, piaskowego itp. Pamiętaj jednak, aby nie przesadzić z ilością ozdobników.

Dlaczego warto zainwestować w kalendarze firmowe?

Niezależnie od tego, jaki kalendarz firmowy wybierzesz, zalet z posiadania takiego gadżetu reklamowego jest całe mnóstwo. Z jednej strony przekazujesz w ręce klientów praktyczny terminarz, z drugiej skutecznie promujesz swój biznes. W porównaniu z innymi nośnikami marketingowymi druk kalendarzy jest stosunkowo tani, dlatego budżet Twojego przedsiębiorstwa nawet tego nie odczuje. Najważniejszą korzyścią jest jednak to, że wręczony upominek pozostanie z odbiorcą przez cały rok. Pod tym względem terminarze mają znaczną przewagę nad ulotkami, broszurami oraz podobnymi materiałami promocyjnymi.

Zleć nam druk kalendarzy!

Starannie wykonany kalendarz firmowy na 2021 rok doskonale sprawdzi się jako prezent dla klienta. Możesz wręczyć go odbiorcy osobiście lub dołączyć do zamówienia wysyłanego pocztą. Ten praktyczny upominek z całą pewnością wzbudzi sympatię do Twojego przedsiębiorstwa. Jeśli zastanawiasz się, komu powierzyć wydruk terminarzy, zachęcamy Cię do zapoznania się z ofertą przygotowaną przez drukarnię Amicus. Stworzone przez nas gadżety pozwolą Ci efektywnie promować firmę przez 365 dni w roku!

  • Oceń ten artykuł
    (0 głosów)
  • Dział: Blog

Skomentuj

Powrót na górę

Nasi Partnerzy