plenderu

Druk pocztówki – na co zwrócić uwagę?

Druk pocztówek - Drukarnia Amicus Druk pocztówek - Drukarnia Amicus

Poszukujesz oryginalnego sposobu dotarcia do klientów? Chcesz przypomnieć stałemu gronu odbiorców o swojej marce i przy okazji przedstawić nowości, które właśnie pojawiły się w ofercie? Tradycyjne ulotki, broszurki czy katalogi możesz wzbogacić o dodatkową formę promocji i zamówić druk pocztówek. Przeczytaj nasz artykuł, dowiedz się, jak zaprojektować i wykonać idealne materiały reklamowe, które mile wszystkich zaskoczą.

Kto może zamówić druk pocztówek?

Kartki okolicznościowe wywołują miłe skojarzenia. Przez długie lata wysyłaliśmy je rodzinie i znajomym z wakacji oraz z okazji Świąt Bożego Narodzenia i Wielkanocy, urodzin, imienin czy ważnych jubileuszy. Często służyły także do wypisywania dedykacji dołączanych do prezentów. Obecnie, w dobie powszechnych wiadomości SMS i MMS oraz Internetu, życzenia najczęściej składamy w sposób elektroniczny. Pocztówka nadal może jednak stanowić miły gest, który na pewno zaskoczy adresata i stanie się powodem szczerej radości.

A może zasadę tę przenieść na pole biznesowe? Druk pocztówek to doskonały pomysł, aby urozmaicić kampanię i promować swoją markę lub właśnie wprowadzane do oferty produkty. W ten niecodzienny sposób można przesłać ofertę pocztą do stałych klientów lub kontrahentów. Pocztówka sprawdzi się także jako nietuzinkowa forma zaproszenia na organizowany event, konferencję czy stoisko targowe. Innym rozwiązaniem są tradycyjne życzenia z okazji świąt i innych ważnych wydarzeń. Mogą wykorzystać ją zarówno firmy, jak i instytucje, fundacje czy stowarzyszenia.

Jaki rozmiar pocztówki wybrać?

Chcesz zamówić druk materiałów reklamowych i zastanawiasz się, jaki format powinna mieć pocztówka? Najpopularniejszy jest A6 – taki rozmiar najczęściej mają kartki sprzedawane w wakacyjnych miejscowościach. Na tej powierzchni możesz jednak przekazać jedynie podstawowe informacje. Dobrze sprawdzi się np. jako zaproszenie na firmowe wydarzenie czy zachęta do sprawdzenia nowości w ofercie na stronie internetowej marki.

Gdy zależy Ci, aby nieco lepiej zaprezentować ofertę i dostarczyć taki materiał pocztą, wybierz druk pocztówki A5 (przypomina zeszyt szkolny). Drukarnia cyfrowa wykonuje także formaty DL.

Jaki rodzaj papieru?

Do wyboru jest karton oraz matowy papier kredowy. Ten pierwszy jest sztywniejszy, dlatego pocztówka będzie trwalsza. Gdy swoje materiały reklamowe chcesz wysyłać w kopertach, z powodzeniem możesz zdecydować się na papier. Nowością są karty drukowane na plastiku PVC, ale tutaj musisz już przewidzieć większy budżet.

Pamiętaj o uszlachetnieniach

Firmy oferujące drukowanie cyfrowe umożliwiają swoim klientom także zamawianie uszlachetnień. Twoje pocztówki nabiorą bardziej eleganckiego charakteru, gdy zamówisz laminowanie. Możesz wybrać folię matową lub błyszczącą, która zostanie naniesiona na część z grafiką. Taki detal stanowi nie tylko ozdobę, ale i zabezpiecza kartkę podczas procesu jej dostarczania do adresata. Dodatkowo wybrane elementy można wyeksponować za pomocą lakieru UV czy tłoczenia. Na odwrotnej stronie nie nakłada się żadnych substancji, ponieważ to właśnie tutaj wpisuje się adres oraz dedykację.

Jak zaprojektować idealną pocztówkę?

Zanim zamówisz druk cyfrowy pocztówek, przygotuj projekt, który dobrze wpisze się w identyfikację marki. Pamiętaj, aby wybrana grafika kojarzyła się z Twoim przedsiębiorstwem czy instytucją, dla której zamawiasz druk materiałów reklamowych. Ważny jest staranny dobór zdjęcia na front karty, wkomponowanie w całość logo oraz dobór czcionek. Masz problem ze stworzeniem odpowiedniego wzoru? Drukarnia cyfrowa może przygotować prototyp pocztówki według wskazówek.

Druk pocztówek – sprawdź naszą ofertę

Zainteresowały Cię możliwości wykonania tego niestandardowego materiału reklamowego? Drukarnia AMICUS oferuje druk pocztówek z wykorzystaniem najnowszych technologii. Każdy projekt jest dopasowany do wymogów zamawiającego, estetycznie wykonany i naniesiony na wysokiej jakości papier. Sprawdź szczegóły naszej oferty i zaskocz swoich klientów lub kontrahentów nietypową przesyłką dostarczoną prosto do ich domu bądź biura.

  • Oceń ten artykuł
    (0 głosów)
  • Dział: Blog

Skomentuj

Powrót na górę

Nasi Partnerzy