plenderu

Wszystko, co powinieneś wiedzieć o druku wizytówki

Druk wizytówek - Drukarnia Amicus Druk wizytówek - Drukarnia Amicus

Firmowe wizytówki warto wręczać podczas spotkań na branżowych targach, konferencjach i seminariach czy rozmów handlowych z potencjalnymi kontrahentami. Doskonale sprawdzą się dla dyrektorów, menadżerów, przedstawicieli handlowych oraz przedsiębiorców, którzy planują promowanie własnego biznesu. Chcesz zamówić druk wizytówek, ale nie wiesz, jak je zaprojektować, aby dobrze wpisały się w identyfikację wizualną Twojej marki? Przeczytaj nasz poradnik i dowiedz się wszystkiego na ten temat.

Wybierz rozmiary i kształt

Zanim zdecydujesz się na druk cyfrowy, wybierz odpowiedni rozmiar wizytówek. Zwróć uwagę, aby gotowe kartoniki bez problemu zmieściły się w portfelu lub wizytowniku. Standardem oferowanym w drukarniach są wymiary 85 x 55 oraz 90 x 50 mm. Mają one kształt prostokątny, są poręczne, a ich wykonanie jest niedrogie. Możesz wybrać rogi ostre lub zaokrąglone. Informacje mogą zostać nadrukowane pionowo bądź poziomo.

Wolisz nieco bardziej oryginalne rozwiązania? Współczesne wizytówki przybierają także wyszukane kształty. Mogą przypominać samochód, mikrofon, pizzę, filiżankę z kawą, pyszną muffinkę z owocami lub zupełnie inny przedmiot. Tutaj musisz jednak przewidzieć znacznie wyższy budżet. W zamian z powodzeniem dopasujesz rozwiązanie, które idealnie wpisze się w konkretną branżę i charakter biznesu. Drukarnia cyfrowa może także przygotować indywidualny projekt według Twojego własnego pomysłu. Dzięki temu zaintrygujesz odbiorców.

Jaki papier?

Profesjonalne wizytówki powinny być trwałe i dobrze się prezentować. Zupełnie nie sprawdzi się drukowanie cyfrowe na cienkim papierze przypominającym kartkę A4. Takie podłoże szybko się zagina i niszczy, dlatego nie jest najlepsze do tego typu materiałów reklamowych. Minimum to gramatura 350 g/m2. Chcesz, aby efekt był jeszcze bardziej solidny? Możesz sięgnąć po arkusz o gramaturze 400 g/m2.

Do wyboru pozostają papiery błyszczące, matowe, gładkie i szorstkie. W ostatnim czasie coraz więcej firm chce promować swoją markę jako świadomą losu planety, dlatego modne stały się podłoża ekologiczne. Do druku wizytówek niektórzy używają również PVC (polichlorku winylu) lub polipropylenu.

Jakie uszlachetnienia?

Kolejną kwestią, o którą musisz zadbać, gdy zamawiasz druk wizytówek, są uszlachetnienia. To dzięki nim gotowe materiały będą jeszcze lepiej się prezentować, a zapisane na nich dane długo pozostaną znakomicie widoczne. Dużym zainteresowaniem cieszy się laminowanie, czyli pokrycie całej powierzchni cieniutką warstwą folii. Dzięki temu wizytówki staną się odporne na działanie wilgoci, nie będą się zaginać, a tusz wolniej zblaknie. Możesz także wyróżnić jedynie niektóre elementy – np. zamówić pokrycie błyszczącym lakierem UV logo i nazwy Twojej firmy. Innym pomysłem jest tłoczenie, które pozwoli Ci uwypuklić hasło reklamowe lub inny ważny detal.

Jaki styl i kolorystyka?

Chcesz zamówić druk cyfrowy? Drukarnia pomoże Ci dobrać projekt, który będzie dobrze harmonizował z identyfikacją wizualną Twojej marki. Kancelarie notarialne, gabinety stomatologiczne i biura rachunkowe z pewnością postawią na stonowaną stylistykę. Tutaj najlepsze będą biele, szarości, niebieski, zielony. Studia kreatywne czy dekoratorzy wnętrz mogą pozwolić sobie na większą dowolność i wykorzystać bardziej wyraziste barwy. Salon jubilerski lub sklep z kosmetykami premium może zamówić np. piękne złocenia.

Co z treścią?

Zawartość powinna prezentować osobę, która zamawia druk wizytówek. Należy podać tutaj imię i nazwisko właściciela oraz zajmowane przez niego stanowisko. Całość trzeba uzupełnić o logo firmy i jej nazwę oraz dane kontaktowe (telefon, e-mail).

Druk wizytówek – sprawdź ofertę Drukarni AMICUS

AMICUS to drukarnia cyfrowa oferująca druk wizytówek według specyfikacji klienta. Wykonujemy formaty 90 x 50 mm i 85 x 55 mm na papierze kredowym, z kolorami naniesionymi jednostronnie lub dwustronnie. Masz więcej pytań dotyczących zamówienia? Zapraszamy do kontaktu z naszym przedstawicielem, który pomoże Ci dobrać materiały reklamowe szyte na miarę indywidualnych potrzeb.

  • Oceń ten artykuł
    (0 głosów)
  • Dział: Blog

Skomentuj

Powrót na górę

Nasi Partnerzy