plenderu

Firmowe teczki reklamowe - sposób na promocję

Firmowe teczki reklamowe - Drukarnia Amicus Firmowe teczki reklamowe - Drukarnia Amicus

W świecie biznesu niezwykle ważne jest pierwsze wrażenie. Kreatywne wizytówki lub woblery reklamowe to znakomity sposób na to, by podkreślić zaangażowanie i profesjonalizm firmy. Decydując się na zakup tego typu gadżetów, warto zadbać nie tylko o design, ale i funkcjonalność. W naszym artykule charakteryzujemy papierowe teczki firmowe – popularną metodę przechowywania dokumentów bądź też różnego typu ulotek. Przeczytaj i sprawdź, dlaczego warto rozważyć promocję działalności za pomocą folderu oraz co brać pod uwagę przy wyborze odpowiedniego wariantu.

Czym charakteryzuje się skuteczna teczka reklamowa?

Funkcjonalne i właściwie zaprojektowane foldery reklamowe to nie tylko efektowne, ale i niezwykle praktyczne wsparcie codziennej działalności firmy. Przede wszystkim jest to skuteczny nośnik reklamy, użytkowany przez potencjalnego klienta jeszcze przez długi czas po bezpośrednim kontakcie. Doskonale sprawdzają się także podczas targów branżowych i konferencji, w trakcie których rozdawane są materiały promocyjne. Czym powinna charakteryzować się firmowa teczka aby bezbłędnie spełniała swoje zadanie? Odpowiadamy w dalszej części tekstu.

Atrakcyjny design

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów gadżetów, które różnią się konstrukcją i funkcjonalnością. Dla przykładu, w ofercie naszej drukarni możesz znaleźć teczki reklamowe:

  • tekturowe – wiązane, na rzep,

  • kartonowe lub preszpanowe z gumką,

  • kopertowe z polipropylenu,

  • z przezroczystą kieszonką na wizytówkę lub płytę CD.

Wybór jednego z powyższych wariantów zależy głównie od Twoich preferencji i możliwości budżetowych. W celu zwiększenia funkcjonalności folderu warto rozważyć bigowanie, czyli dodanie specjalnego grzbietu. W przypadku przechowywania niewielkiej liczby kartek wystarczy wersja jednobigowa. Jeżeli materiałów jest więcej, warto zdecydować się na model dwubigowy (z podwójnym zgięciem).

Interesujący projekt graficzny

Opracowanie projektu graficznego to pierwszy etap procesu przygotowywania teczek reklamowych. Do absolutnie niezbędnych elementów, które powinny znaleźć się na okładce folderu, należą logo i nazwa firmy. Jeżeli chcesz przekazać więcej informacji, możesz także dodać dane kontaktowe lub hasło promocyjne.

Warto pamiętać o tym, aby projekt w pełni odpowiadał specyfice firmy i trafiał w gusta grupy docelowej. Są branże, w których lepiej sprawdzą się warianty stonowane i minimalistyczne, w innych – jaskrawe, krzykliwe, przykuwające uwagę. Folder stanowi formę bezpośredniego kontaktu z klientem i to jego preferencje liczą się tutaj najbardziej.

Solidna jakość wykonania

Jeżeli gadżet reklamowy ma być funkcjonalny, musi charakteryzować się wysoką jakością. Pod względem specyfikacji technicznej teczki firmowej z nadrukiem najbardziej popularny wybór stanowi format A4 i papier kredowy o gramaturze 350 g. Jest to specyfikacja, która zapewni folderowi uniwersalność, wytrzymałość i imponujące nasycenie kolorów.

W celu dodatkowego wzbogacenia trwałości i walorów estetycznych druk materiałów reklamowych warto poddać procesowi uszlachetniania. Teczki papierowe z nadrukiem mogą zostać między innymi poddane foliowaniu lub lakierowaniu UV. Pierwsza z wymienionych technik pozwala wzmocnić powierzchnię i zabezpieczyć ją przed wpływem czynników zewnętrznych, np. zawilgoceniem. Lakierowanie to z kolei rozwiązanie w sytuacji, gdy chcesz wyeksponować jedynie wybrane elementy okładki, np. firmowe logo. Obie metody zapewniają doskonałe zabezpieczenie przed blaknięciem pod wpływem promieniowania słonecznego.

Teczki reklamowe z nadrukiem – czy warto?

Estetyczne i funkcjonalne – nie bez powodu firmowe teczki papierowe są jednym z najczęściej wybieranych gadżetów promocyjnych. Jeżeli jesteś zainteresowany wypróbowaniem akcesoriów ofertowych w Twojej firmie, koniecznie zapoznaj się ofertą drukarni Amicus. Naszą specjalizacją jest profesjonalny druk materiałów reklamowych (offset i cyfrowy), z możliwością dalszego uszlachetniania. Gwarantujemy najwyższą jakość zamawianych artykułów poligraficznych. Jeżeli masz jakieś pytania, zapraszamy do kontaktu.

  • Oceń ten artykuł
    (0 głosów)
  • Dział: Blog

Skomentuj

Powrót na górę

Nasi Partnerzy