plenderu

Druki hotelowe - co każdy hotel powinien mieć?

Kurorty turystyczne przyciągają bardzo bogatą ofertą noclegową. Dla obiektów oznacza to ogromną konkurencję, która wymaga opracowania naprawdę skutecznej strategii marketingowej. Ważna jest promocja marki w potencjalnej grupie docelowej oraz zadbanie o Gości, którzy już skorzystali z oferty – w końcu nie ma lepszej wizytówki dla firmy niż powracający i polecający ją Klienci! Ciekawie zaprojektowane druki hotelowe to świetny sposób na urozmaicenie komunikacji. Przeczytaj nasz tekst i dowiedz się, co każdy hotel powinien koniecznie mieć.

Folder hotelowy – stwórz stylową wizytówkę dla Twojego obiektu

Ciekawie zaprojektowany folder hotelu to tradycyjne medium, które znakomicie wspiera komunikację z Klientem. Wiele osób odwiedza dane miejsce po raz pierwszy, dlatego warto zadbać, aby szybko mogły one zapoznać się z najważniejszymi informacjami na temat obiektu oraz oferowanych przez niego atrakcji. Informatory można wystawić w recepcji lub wręczać bezpośrednio do rąk meldujących się właśnie Gości.

Pory serwowania posiłków, oferta baru, zabiegi wykonywane w strefie Spa i wellness, krótki opis siłowni, wieczornych imprez czy wycieczek po okolicy z przewodnikiem to tylko ułamek możliwych treści, które mogą pojawić się w hotelowym informatorze. Można tutaj przedstawić także krótką historię marki, opowiedzieć o ważnych dla niej wydarzeniach czy goszczonych znakomitościach (np. słynnych pisarzach, politykach, aktorach, muzykach itp.).

Profesjonalne foldery mogą różnić się formatami, kształtami, oprawami oraz stylistyką. Klasyczne modele prostokątne z ekskluzywną oprawą skórzaną, a może okładki w stylu eko, vintage lub retro? Efektowne przeszycia, gustowne wstążeczki, eleganckie narożniki i inne ozdoby pozwalają dopasowywać folder do indywidualnych preferencji. Rodzaje okładek i wnętrz (np. welur lub piękna satyna, wkłady typu passe-partout czy specjalne wkładki przypominające indeksy), odcienie grafiki oraz typy i wielkości czcionek powinny być dopasowane do identyfikacji firmy, oraz wystroju obiektu. Pięknie wykonany folder hotelowy to doskonały sposób, aby podkreślić unikalny charakter kompleksu noclegowego. Pozwala w przejrzysty sposób zaprezentować najważniejsze informacje Gościom i pomaga sprawić, aby poczuli, że to oni są w danym miejscu najważniejsi.

Ulotka, plan hotelu, mapa okolicy – praktyczne dodatki promocyjne

Oprócz eleganckiego folderu warto zadbać również o wydruk innych materiałów. Ulotka hotelowa świetnie wspiera komunikację z Klientami, pozwala informować o nowościach w ofercie, aktualnych promocjach, zbliżających się imprezach czy wydarzeniach biznesowych.

Duże kompleksy powinny udostępnić wszystkim Gościom plan hotelu. To pozwoli osobom, które nie znają jeszcze obiektu, szybko odnaleźć swój pokój, restaurację, siłownię, basen oraz inne miejsca, które znajdują się na terenie budynku. Dodatkowo warto zadbać o mapę okolicy z zaznaczonymi miejscami godnymi odwiedzenia, sklepami, restauracjami, pubami czy klubami. W ten sposób hotelowi Goście unikną czasochłonnego przeglądania Internetu w poszukiwaniu atrakcji na miejscu.

Inne druki hotelowe

Marketing obiektu doskonale wesprze szykowne zaproszenie hotelowe. Wysyła się je na prośbę Klienta (np. firmy organizującej konferencję czy wykupującej pakiety dla swoich pracowników) do wskazanych osób. Należy tutaj zaznaczyć, jakie usługi zostały zamówione i przygotowane. W dalszej części warto przestawić dodatkową ofertę hotelarską, z której można skorzystać opcjonalnie.

Codzienną pracę ułatwiają zawieszki hotelowe na drzwi. Pozwalają one na bardzo sprawną komunikację pomiędzy Gośćmi a personelem. W ten sposób osoby zameldowane w poszczególnych pokojach mogą poprosić o sprzątanie, wybrać swój zestaw śniadaniowy czy poinformować, że w danej chwili nie życzą sobie, aby im przeszkadzać.

Podsumowanie

Potrzebujesz wysokiej jakości materiałów marketingowych dla hotelu? W AMICUS projektujemy i drukujemy m.in. ulotki składane i eleganckie foldery. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oferty druku cyfrowego. Masz pytania? Do Twojej dyspozycji pozostają nasi doradcy.

  • Oceń ten artykuł
    (2 głosów)
  • Dział: Blog

Skomentuj

Powrót na górę

Nasi Partnerzy