plenderu

Jak zrobić folder reklamowy? Poradnik od A do Z

Zmieści o wiele więcej informacji niż ulotka. Folder reklamowy świetnie sprawdzi się do prezentowania i promowania oferty. Możesz podarować go partnerom biznesowym lub klientom, wykorzystać podczas branżowych targów czy eventów. Ten rodzaj materiałów promocyjnych stanowi jedną z podstawowych usług naszej drukarni – specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy kompleksowy poradnik na ten temat. Dowiedz się, jak zrobić folder, który perfekcyjnie wyeksponuje mocne strony Twojej firmy!

Co powinien zawierać dobry folder firmowy?

Pierwszym krokiem jest ustalenie zawartości przygotowywanej broszury. Pamiętaj, że folder firmowy ma zainteresować odbiorców ofertą, podkreślić jej atuty i wyróżniki na tle konkurencji. Taka broszura stanowi ważny element strategii marketingowej, dlatego musi być dopasowana do profilu prowadzonej działalności oraz identyfikacji wizualnej marki.

Weź pod uwagę, że większość przeciętnych konsumentów nie czyta dokładnie wręczanych im materiałów reklamowych, ale jedynie pobieżnie je przegląda. Dopiero w momencie, gdy coś ich naprawdę zainteresuje, bardziej wgłębiają się w przedstawiane informacje. Z tego powodu ważne są zdjęcia i ilustracje. Pamiętaj, aby wybierać wyłącznie profesjonalne fotografie wysokiej jakości.

Następnym punktem, na którym powinieneś się skupić, jest główne hasło reklamowe. To ono zostanie wyeksponowane dużą czcionką na pierwszej stronie (lub okładce), dlatego bardzo ważne jest, aby kojarzyło się z konkretną działalnością, było chwytliwe i na długo zapadało w pamięć.

Dopiero gdy elementy te będą gotowe, zacznij tworzyć pozostałe treści, które trafią do folderu. Najważniejsze informacje zawsze jednak odpowiednio wyeksponuj – np. na tle zdjęć, ilustracji, wykresów czy innych elementów graficznych. Dzięki temu odbiorca nie przeoczy ich w natłoku gęstej czcionki. Postaw na minimalizm i prostotę, zrezygnuj z języka technicznego (chyba że materiał jest kierowany w stronę Twoich kontrahentów działających w tej samej branży).

Jak zrobić folder reklamowy krok po kroku?

Zastanawiasz się, jak zrobić folder reklamowy? Nie potrzebujesz do tego specjalistycznego oprogramowania czy wyjątkowego talentu artystycznego. Wystarczy Microsoft Word, wyczucie estetyki, odrobina pomysłowości i duża dawka cierpliwości w testowaniu rozwiązań, które dobrze będą się prezentować.

Możesz wykorzystać gotowy wzór. Szablony dostępne są na oficjalnej stronie internetowej Microsoft Word Online – należy je pobrać, zainstalować i wstawić w wybrane miejsca własne teksty oraz zdjęcia.

Wolisz stworzyć dzieło samodzielnie? Postępuj zgodnie z naszymi wskazówkami:

  • wybierz układ folderu – najpopularniejszy jest ten z dwoma i trzema zakładkami. Pierwszy jest składany jednokrotnie, ma 2 zakładki z przodu i 2 z tyłu. Drugi składany jest w dwóch miejscach i ma aż 6 paneli (po 3 z każdej strony),
  • w menu „Plik” wybierz „Ustawienia strony”. Następnie w zakładce „Marginesy” ustaw ich wartość (dla każdego taką samą) – minimum to 0,5 cm. To nada broszurze przejrzystości,
  • ponownie wybierz opcję „Ustawienia strony” i ustal jej orientację na poziomą,
  • w menu „Format” przejdź do opcji „Kolumny”. Tutaj będziesz tworzyć poszczególne panele broszury. Dla folderu z dwoma zakładkami stwórz po dwie kolumny z każdej strony. Gdy wcześniej wybrałeś opcję z trzema zakładkami, stwórz po trzy na obu stronach. Domyślna szerokość i odstępy między kolumnami są odpowiednie do druku (gdy zależy Ci na oryginalnym efekcie, możesz je oczywiście zmieniać).

Podsumowanie

Już wiesz, jak zrobić folder reklamowy. Taki wzór wystarczy przenieść na papier. W AMICUS kompleksowo przygotowujemy i drukujemy foldery firmowe w formatach od A5 do B4, o objętości od 8 do 60 stron. Do wyboru Klientów pozostaje druk kolorowy i czarny (jednostronny, dwustronny), oprawa zeszytowa, klejona lub spiralowana. Możesz zamówić także dodatkowe uszlachetnienia (np. lakier UV, folię matową, soft lub błyszczącą na okładce). Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami naszej oferty.

  • Oceń ten artykuł
    (0 głosów)
  • Dział: Blog

Skomentuj

Powrót na górę

Nasi Partnerzy