plenderu

Druk katalogów firmowych - na co zwracać uwagę i jak wybrać drukarnię?

Poszukujesz materiałów promocyjnych, które pozwolą Ci estetycznie zaprezentować swoją ofertę i podkreślą atuty produktów? W tej roli doskonale sprawdzą się katalogi firmowe. Aby jednak stały się wizytówką marki oraz pomagały w budowaniu zaufania wśród odbiorców, muszą zostać odpowiednio zaprojektowane. Przeczytaj nasz poradnik i dowiedz się, na co zwrócić uwagę, zlecając druk katalogów oraz jak wybrać najlepszego wykonawcę.

Jaki rodzaj katalogów reklamowych wybrać?

Profesjonalne katalogi reklamowe powinny być eleganckie i trwałe. Pierwszym krokiem jest dobór odpowiedniej oprawy. Warto dopasować ją do ilości zaplanowanych stron wydruku. Grubsze broszury są cięższe, dlatego potrzebują solidnej okładki - dzięki temu całość nie zniszczy się nawet przy wielokrotnym przeglądaniu.

Do wyboru pozostają:

  • katalogi szyte - zeszytowa oprawa jest niedroga i praktyczna. Sprawdzi się ona wtedy, gdy cały projekt liczy niewiele kartek (maksymalnie do kilkudziesięciu stron). Płaskie zszywki można zastąpić oczkowymi; wtedy całość, bez problemu, będzie można wpiąć do segregatora,

  • katalogi klejone - sprawdzą się dla materiałów, które mają od 48 do nawet kilkuset stron. Tutaj papier łączony jest za pomocą mocnego kleju PUR. Najpierw drukuje się zawartość, a następnie skleja kartki z okładką, co pozwala zastosować na nią wyższej jakości surowiec (np. karton),

  • katalogi spiralowane - przypominające notes, ponieważ zadrukowane arkusze łączy się za pomocą metalowych spinek. Kartki jest bardzo łatwo przewracać, co zapewnia poręczność podczas czytania.

Drukowanie katalogów - dlaczego w AMICUS?

Zastanawiasz się, komu zlecić drukowanie katalogów, aby zyskać dobry efekt? Konkurencja w branży poligraficznej jest naprawdę duża, a realizację przesłanego projektu często można zlecić online. Warto jednak zadbać o wybór naprawdę rzetelnego wykonawcy, który zadba o każdy szczegół.

W Drukarni AMICUS możesz zamówić katalogi firmowe perfekcyjnie dopasowane do swoich indywidualnych potrzeb. Wykorzystujemy wysokiej jakości papier kredowy, na którym zdjęcia Twoich produktów będą prezentować się idealnie. Do wyboru masz różne formaty, co pozwala wybrać Ci najwygodniejsze rozwiązanie. Gotowe projekty możesz wykorzystać jako materiały informacyjne dla kontrahentów (np. wręczane podczas rozmów handlowych i negocjacji). Świetnie sprawdzą się również w czasie targów wystawienniczych, branżowych konferencji czy różnorodnych eventów.

Zapewniamy nie tylko druk katalogów z gotowych plików dostarczanych przez klienta. Nasz dział graficzny może przygotować projekt od podstaw. Zadbamy o spójność z identyfikacją wizualną Twojej marki, podpowiemy w wyborze najlepszych zdjęć i sposobie ich prezentacji oraz wydobędziemy wszystkie atrybuty wizualne z produktów, które chcesz zaprezentować. Pomożemy Ci dopasować oprawę do ilości kartek czy innych cech indywidualnych. Szczególną wagę przykładamy do estetyki i jakości gotowych produktów, dlatego z największą starannością zajmujemy się wydrukami oraz końcowymi wykończeniami.

Zapewniamy także elastyczną wycenę realizacji, którą opieramy m.in. o technologię druku, ilość kartek, rozmiar bądź rodzaj papieru, łączenia czy obecność dodatkowych wykończeń.

Ekskluzywne katalogi reklamowe

Chcesz, aby katalogi reklamowe Twojej firmy były naprawdę stylowe i podkreślały prestiżowy charakter oferowanego asortymentu? Naszym klientom polecamy wiele technik uszlachetniania druku. Możemy wykorzystać m.in. lakier UV, dodać materiałom błysku lub matu oraz dobrać inne elementy dekoracyjne. Takie rozwiązanie doskonale sprawdzi się m.in. dla hurtowni, dystrybutorów kosmetyków, odzieży, tekstyliów dla domu czy elementów aranżacji wnętrz.

Profesjonalny druk katalogów - kompleksowa oferta

Chcesz zlecić druk katalogów (https://www.amicus-druk.eu/oferta/druk-materialow-reklamowych/druk-katalogow)? Mamy bogate doświadczenie w branży poligraficznej, a rozbudowany park maszynowy pozwala nam wykonywać realizacje dla nawet najbardziej wymagających odbiorców. Sprawdź szczegóły oferty na stronie naszej drukarni i zyskaj katalogi firmowe, które staną się prawdziwą wizytówką Twojej marki!

  • Oceń ten artykuł
    (0 głosów)
  • Dział: Blog

Skomentuj

Powrót na górę

Nasi Partnerzy