plenderu

Papier firmowy i kalendarz - skuteczne narzędzia promowania marki

Popularność komunikacji online sprawiła, że wiele przedsiębiorstw zastanawia się, czy warto zamawiać tradycyjne materiały reklamowe. Nowa forma komunikacji nie oznacza jednak, że e-maile z dekoracyjną stopką czy komunikaty w mediach społecznościowych powinny wyeliminować papier firmowy oraz inne klasyczne materiały promocyjne. Najlepiej, gdy kanały elektroniczne i tradycyjne wzajemnie się uzupełniają. Przeczytaj nasz artykuł i przekonaj się, że druk kalendarzy firmowych i ozdobnego papieru to świetny sposób na skuteczne promowanie marki.

Papier firmowy - druk, z którego nie warto rezygnować

Doskonale sprawdzi się do oficjalnej korespondencji z kontrahentami, klientami czy urzędami. Papier firmowy to druk na wysokiej jakości arkuszach. Projekt powinien być opracowany w taki sposób, aby harmonizował z identyfikacją wizualną, dobrze eksponował logo i dane kontaktowe przedsiębiorstwa czy urzędu.

Podstawowe elementy papieru firmowego to:

  • nazwa i adres,

  • NIP,

  • numer telefonu,

  • e-mail,

  • strona internetowa.

Kolorystyka, czcionka i elementy graficzne powinny być dobrane bardzo starannie. Papier firmowy często wykorzystywany jest do drukowania ofert, listów, podań, wniosków, zaproszeń, faktur, rachunków oraz różnego rodzaju umów. Elegancki projekt dodaje jednostce prestiżu i podkreśla jej autorytet w oczach odbiorców. Dopracowanie szczegółów może przełożyć się na zwiększenie zaufania i nawiązanie intratnych współprac biznesowych.

Jak wybrać idealny papier firmowy?

Czcionki, ikony i kolorystykę warto dobrać stosownie dla branży. Nowoczesny design z oryginalną i wyrazistą grafiką sprawdzi się np. dla agencji reklamowej oraz studia zajmującego się fotografią produktową. Kancelaria adwokacka czy biuro rachunkowe raczej powinny postawić na bardziej zachowawczą klasykę.

Chcesz, aby Twój papier firmowy wyróżniał się na tle konkurencji? Możesz umieścić na nim chwytliwe hasło reklamowe. Taki slogan na pewno wzbudzi zainteresowanie, co sprawi, że marka zostanie zapamiętana przez odbiorców.

Zawsze pamiętaj jednak, że kartki z ozdobną stopką będą służyć do druku dokumentów i korespondencji. To oznacza, że elementy dekoracyjne muszą być delikatne i niewielkie, ponieważ nie powinny zasłaniać właściwej treści, która trafi później na białą strukturę. Najlepiej wybrać standardowe arkusze papieru o gramaturze 90 g/m, które są trwałe oraz dobrze się prezentują.

Druk kalendarzy firmowych

Te popularne materiały stanowią jeden z ulubionych gadżetów, po które chętnie sięgają zakłady produkcyjne, handlowe i usługowe działające w różnych branżach. Druk kalendarzy firmowych pozwala zyskać akcesoria, które będą aktualne przez cały rok. Można je podarować kontrahentom i pracownikom, zawiesić w gabinetach oraz sali konferencyjnej, wykorzystać jako upominek na targach wystawienniczych, konferencjach czy eventach.

Ciekawie zaprojektowany kalendarz firmowy daje naprawdę duże możliwości, aby w umiejętny sposób przemycić logo marki, zdjęcia i opisy produktów, chwytliwe slogany reklamowe oraz wiele innych informacji. Dużym atutem jest bogactwo form. Możesz wybierać duże kalendarze trójdzielne, efektowne plakaty, modele biurkowe, zeszytowe, kieszonkowe bądź listkowe. Tego rodzaju gadżet stanowi praktyczny prezent, który z pewnością nie trafi do kosza. Obdarowane osoby mogą zawiesić go w domu lub swoim biurze, wykorzystać jako podręczny notatnik pozwalający zapisywać ważne daty czy spotkania. W praktyce oznacza to, że dane Twojej firmy będą im towarzyszyć na co dzień. Istnieje więc duże prawdopodobieństwo, że skorzystają ze świadczonych przez Twoją firmę usług.

Kalendarze i papier firmowy - druk na najwyższym poziomie

Oferujemy druk papieru (https://www.amicus-druk.eu/oferta/druk-cyfrowy/papier-firmowy-druk) oraz kalendarzy firmowych (https://www.amicus-druk.eu/oferta/druk-materialow-reklamowych/druk-kalendarzy). Zapewniamy kompleksową obsługę każdego zlecenia. Możemy wykonać projekt zamówionych materiałów na podstawie wskazówek klienta, a następnie zajmiemy się jego realizacją. Wspólnie dobierzemy idealną kolorystykę, wysokiej jakości grafikę, formaty, papier oraz wykończenia. Sprawdź szczegóły oferty i zamów profesjonalne materiały reklamowe!

  • Oceń ten artykuł
    (0 głosów)
  • Dział: Blog

Skomentuj

Powrót na górę

Nasi Partnerzy