plenderu

Rodzaje opakowań cukierniczych i ich zastosowania

W ostatniej dekadzie pojawiło się wiele rozwiązań dotyczących nowoczesnego pakowania żywności. Dotyczy to także opakowań cukierniczych przeznaczonych na tort, ciasto weselne, czekoladki, praliny i pozostałe słodkie wyroby gastronomiczne. Coraz bardziej świadomi i wymagający konsumenci oczekują od producentów i sprzedawców zarówno wyrobów świeżych, z długim terminem ważności, jak i zapakowanych w ładne, estetyczne, wytrzymałe, ekologiczne i spersonalizowane pudełka, kartoniki czy torebki. Jakie są rodzaje i właściwości opakowań spożywczych? O tym dowiesz się w niniejszym wpisie.

Opakowania cukiernicze — jakie rodzaje i właściwości?

W każdej profesjonalnej piekarni, cukierni i innym punkcie gastronomicznym ważną rolę odgrywają opakowania cukiernicze, takie jak chociażby pudełka na ciasto weselne, podkładki na tort komunijny, torebki na pączki i inne wypieki itp. Artykuły te muszą zagwarantować zarówno bezpieczne przechowywanie w magazynie, eksponowanie w witrynie sklepowej, jak i sprzedaż na wynos, tak aby podczas transportu zapewnić ochronę przed pokruszeniem czy rozwarstwieniem. W tym celu opakowania na ciasto, faworki, pieczywo i wyroby cukiernicze produkuje się z materiałów odpornych na:

  • tłuszcz,
  • wilgoć,
  • wahania temperatury,
  • wstrząsy i zniszczenia,
  • utratę cech jakościowych,
  • działanie szkodliwych substancji.

Ponadto, powinny one być ergonomiczne, o kształcie dopasowanym do rodzaju i wielkości wypieku oraz zapewniającym ich łatwe i bezproblemowe przenoszenie (np. kartonowe pudełka i torby papierowe wyposażone w mocne uchwyty). Cechą dobrego opakowania jest także możliwość łatwego otwierania i ponownego zamykania.

Opakowania cukiernicze z nadrukiem — doskonałe narzędzie marketingowe

W teorii współczesnej ekonomii wskazuje się, że opakowania cukiernicze z nadrukiem to doskonałe narzędzie marketingowe, promujące i reklamujące zarówno wytwórcę, jak i sprzedawcę ciasta weselnego, tortu urodzinowego czy pączków kupowanych w tłusty czwartek. Pudełko, na którym widnieje logo piekarni czy nazwa cukierni, zwiększa jej rozpoznawalność na rynku, a estetyczne wykonanie ma bezpośredni wpływ na wizerunek i postrzeganie firmy.

Jako profesjonalna drukarnia i producent opakowań cukierniczych na produkty stałe i sypkie proponujemy kompleksowy druk grafik i tekstów informacyjnych na potrzeby cateringu i szeroko rozumianej branży spożywczo-gastronomicznej.

Pudełka na ciasto weselne i torty

Ten rodzaj opakowania wykonany jest z tektury o odpowiedniej grubości i dopuszczonej do bezpośredniego kontaktu z żywnością. Pudełka na ciasta i weselne torty są przy tym bezzapachowe, co zapewnia świeżość, naturalny zapach i smak wyrobom cukierniczym. Cechą wyróżniającą są mocne uchwyty ułatwiające przenoszenie i transport słodkości. Do produkcji tych opakowań coraz częściej używa się biodegradowalnego kartonu pochodzącego z recyklingu, który nie zawiera szkodliwych związków chemicznych.

W zależności od indywidualnych potrzeb zamawiającego zewnętrzna część pudełka może być błyszcząca lub matowa, a także posiadać atrakcyjne, spersonalizowane wytłoczenia i nadruki. Smaczne ciasto w eleganckim, gustownym opakowaniu to doskonały pomysł na okolicznościowy prezent.

Opakowania cukiernicze — wielofunkcyjne produkty wszechstronnego zastosowania

Po przeczytaniu niniejszego artykułu można sformułować następującą tezę: opakowania cukiernicze to produkty pełniące wiele funkcji. Jako ich producent oferujemy szeroki wybór wytrzymałych pudełek, podkładek i kartoników o różnych wielkościach, kształtach, gramaturze i zastosowaniu: na potrzeby cukierni, piekarni, kawiarni, lokalu gastronomicznego itp. Naszym klientom proponujemy także wykonanie nadruków w dowolnej grafice i formie tekstowej. W rezultacie artykuły przeznaczone do pakowania ciast weselnych, tortów okolicznościowych i innych słodyczy pełnią zarówno funkcje ochronne, magazynowe, transportowe, jak i promocyjne, informacyjne i marketingowe. Jesteś zainteresowany drukiem swojego logo, nazwy firmy czy informacji o produkcie na opakowaniu? Zapraszamy do kontaktu.

  • Oceń ten artykuł
    (0 głosów)
  • Dział: Blog

Skomentuj

Powrót na górę

Nasi Partnerzy